Bemutatkozás

Polgármesteri köszöntő
Rövidfilm Nyíracsádról

Hírek

Háromszázötvenen szavaltuk a Himnuszt

Nemzeti imádságunk soraitól zengett az iskola 

Településünk általános iskolájában ugyan nem a nemzettel, de ebben az évben is közösen szavaltuk a Himnuszt. Kölcsey művének születésnapja, a magyar kultúra napja idén vasárnapra esett, így diákjainkkal január 20-án, pénteken reggel emlékeztünk az iskola aulájában. Kedves Györgyné Zilahi Enikő szervező magyartanár köszöntőjét követően mintegy 350 diák és pedagógus ajkáról zengtek ugyanazok a versek, melyek Jordán Tamás vezényletével január 22-én, vasárnap, a ceglédi nemzeti versmondáson is elhangoztak. Először a Himnusz versszakai, majd a reformáció 500. évfordulója tiszteletére Füle Lajos. Tégy uram engem áldássá című verse, végül pedig a Kossuth Lajos azt üzente című, jól ismert toborzódal sorait mondták el a diákok. A közös versmondás négy évvel ezelőtt a nyíracsádi általános iskolából a Himnusz 190. évfordulóján indult. Akkor több mint tízezer diákot sikerült az ügy mellé állítani. Egy évre rá már egy egész nemzet szavalta a Himnuszt. Ez a tudat, valamint a Himnusz iránti tisztelet minden évben még ünnepélyesebbé teszi számunkra a megemlékezést. KGYZETovábbi képek itt!

<< vissza az előző oldalra

Képgaléria

Videótár

A videótár megtekintéséhez kattintson a részletekre!

részletek..

Oldalajánló

Facebook