Bemutatkozás

Polgármesteri köszöntő
Rövidfilm Nyíracsádról

Hírek

Harangszóval köszöntöttük az új kenyeret

A nándorfehérvári diadal 560. évfordulójára emlékeztünk az új kenyér ünnepén

Idén rendhagyó módon, a déli harangszóval kezdődött az új kenyér ünnepe településünkön. Nem volt ez véletlen, hisz ebben az évben emlékezünk arra az 560 évvel ezelőtti diadalra, amikor Hunyadi János fényes győzelmet aratott Nándorfehérvárnál a török sereg felett. Ennek tiszteletére kondulnak meg azóta is a harangok délidőben a templomok tornyában. Kiss Józsefné, a szociális és kulturális bizottság elnöke többek között erről, valamint államalapító szent Istvánról, mint a kereszténység meghonosítójáról és a kereszténységet fenyegető migrációs válságról, mint jelenkori problémáról is beszélt. Az ünnepi beszéd után Kiss Józsefné díszoklevelet adományozott a helyi mazsorett csoportnak, fennállásának 15. évfordulója alkalmából.
Kenyéráldás
Az elismerés átadását követően a településünkön élő négy felekezet papjai megáldották az új kenyeret. Míg a színpadon a helyi népdalkör, majd a Pörgő Forgó Néptánccsoport szórakoztatta a vendégeket, addig a nemzeti viseletbe öltözött lányok szíves kínálására a közönség együtt fogyasztotta el a „falu kenyerét”. KGYZETovábbi képek itt!

<< vissza az előző oldalra

Képgaléria

Videótár

A videótár megtekintéséhez kattintson a részletekre!

részletek..

Oldalajánló

Facebook