Bemutatkozás

Polgármesteri köszöntő
Rövidfilm Nyíracsádról

Hírek

Taroltak a Szent Piroska diákjai

Nyíracsádi diákok foglalták el a dobogót, és egy különdíjat is begyűjtöttek

A Hortobágyi Madárpark az elmúlt évben hirdetett irodalmi pályázatot Az én állattörténetem címmel általános és középiskolás diákok számára. A felhívásra összesen 134 pályamunka érkezett, melyek közül 104-et általános iskolások írtak. Az ünnepélyes eredményhirdetésre január 29-én került sor a Madárkórházban, ahol dr. Déri János, a hortobágyi Madárkórház intézetvezető állatorvosa köszöntötte a díjazott tanulókat és családtagjaikat.
Mindenhonnan írtak
A pályázatra az ország szinte minden szegletéből, többek között Zalaegerszegről, Kőszegről, Gyuláról, Miskolcról Szentendréről, Budapestről, Nyíregyházáról és Nyíracsádról is érkeztek történetek. A rangos szakmai zsűri egymástól független döntése alapján a nyíracsádi Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola három tehetséges diákja állhatott a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára, az első helyezett pályamunka pedig különdíjban is részesült. A díjátadó ünnepségre elkísért bennünket dr. Nagy János polgármester is, aki külön köszöntötte a gyerekeket, hisz páratlan sikerükkel nemcsak iskolánk, de településünk jó hírét is elvitték Hortobágyra és szerte az országba is. (A történetek olvashatók a madarpark.hu weboldalon)


Eredmények:
1. helyezett: Váraljai Virág 8. osztályos tanuló (Egy kutya naplójából)
2. helyezett: Erdei Noémi 8. osztályos tanuló (Morzsi emlékére)
3. helyezett: Szabó Tímea 6. osztályos tanuló ( Roy, a farkas-kutya)Kedves Györgyné Zilahi Enikő
felkészítő, magyartanár

<< vissza az előző oldalra

Képgaléria

Videótár

A videótár megtekintéséhez kattintson a részletekre!

részletek..

Oldalajánló

Facebook